Caring Farmers

Peter van de Voort

Peter van de Voort

Remeker is een familiebedrijf waar melk van Jersey koeien wordt verwerkt tot allerlei producten.
We zien onszelf als onderdeel van de natuur en werken daarmee samen.

Ons melkvee bedrijf (de Groote Voort) bevindt zich in de Gelderse Vallei en is een oud familiebedrijf. Elke generatie heeft meegeholpen om het bedrijf de vorm te geven, die het nu heeft. Zo heeft Peter (Opa) de Jersey koe geïntroduceerd. Jan Dirk is op zijn beurt kaas gaan maken van deze melk, die we verkopen onder het eigen merk Remeker. Peter jr. heeft zijn sporen al verdient in de rijping en de marketing van de kaas. Zo wordt er al vanaf 1650 geboerd van vader op zoon.

Vanaf 2004 werken we geheel antibiotica vrij en kort daarna hebben we alle niet natuurlijke middelen de deur uitgedaan. De kalveren worden niet meer onthoornd en mogen een aantal weken bij de moeder blijven. In het voorjaar en in de zomer eten de gehoornde dames alleen vers gras (100 %) van oude weilanden rond de boerderij, die al meer dan 30 jaar niet meer zijn geploegd of bewerkt. Wij noemen onze manier van werken “natuurlijke efficiëntie”: samen werken met de natuur!

Alle melk van onze Jersey koeien wordt verwerkt tot Remekerkaas. Het is een natuurkorstkaas ingesmeerd met Ghee, die we zelf ontwikkeld hebben uit eigen botervet. De kazen affineren we op ons bedrijf. De marketing en verkoop doen we ook zelf. Je vindt onze kaas in natuurvoedingswinkels, kaasspeciaalzaken, op boerenmarkten en vooral op het kaasplankje in diverse restaurants.  

Waarom Caring Farmers?

Wij geloven sterk in de eigen kracht van ons bedrijf, samen met onze klanten zijn we gekomen waar we nu zijn. Ondertussen zien we nog meer mogelijkheden om ons bedrijf duurzamer door te ontwikkelen. Wij geloven in het delen van kennis en we laten ons graag inspireren door collega ondernemers, die op hun eigen wijze, net als wij werken met de natuur. Het platform “Caring Farmers” brengt deze ondernemers bij elkaar. Samen kunnen we onze natuurlijke manier van werken zo beter en sterker laten horen en zien!

Toekomstplannen

Door middel van excursies (meer dan 100 per jaar) bereiken we inmiddels veel collega boeren, winkeliers, horeca ondernemers, studenten en burgers. Samen kijken en vooral ervaren wat de natuur ons levert blijft steeds opnieuw weer een sensatie en verveelt nooit! Eens in de 2 jaar organiseren we een festival op ons bedrijf, met als thema`s: voeding/gezondheid/klimaat/transitie. Doel is, om deelnemers mee te nemen in een meer integrale benadering, waarbij al deze terreinen op elkaar inwerken.

Type bedrijf
  • melkvee
Keurmerken
  • biologisch
Thema's
  • biodiversiteit
  • dierenwelzijn
  • korte keten
  • kringloop

Doelen

Meer boeren meekrijgen die nog aan het zoeken zijn. Voorlichting geven.

Contactgegevens
Postweg 110
6741 ML
Lunteren
Type bedrijf
  • melkvee
Keurmerken
  • biologisch
Thema's
  • biodiversiteit
  • dierenwelzijn
  • korte keten
  • kringloop
Social media

Korte keten initiatief

Caring Farmers gaan voor een voedselsysteem met minder voedselkilometers, transparantie en goed contact tussen de boer en zijn/haar klanten. Dat is belangrijk, want bekend maakt bemind. Elke boer doet dit weer een beetje anders. Van de één liggen de producten herkenbaar in de supermarkt, de ander heeft een boerderijwinkel of verkoopt abonnementen of laat de burger zelf oogsten. Bekijk hier hoe jij producten kan kopen van deze boer:

Producten
  • overig
  • rundvlees
  • zuivel
Ik doe mee aan een korte keten via
  • boerderijwinkel
Alternatieve korten keten initiatieven

De bekroonde Remeker kaas wordt gemaakt op boerderij De Groote Voort in Lunteren. De melk van de Jersey koeien vormt de grondstof voor onze biologische natuurkorst kaas. De kaas is via de website te bestellen.

In de winkel
Postweg 110
6741 ML
Lunteren

Recreatie

Veel Caring Farmers zoeken contact met burgers, en hebben daar vaak ook inkomsten van. Ze hebben een boerderijcamping, verhuren zalen of organiseren educatieve evenementen. Kom ervan genieten, organiseer een feest op de boerderij, ontmoet je collega’s, of slaap een nachtje bij deze boer:

Soorten recreatie
  • feest- en/of vergaderlocatie
  • horeca

Kringloop

Caring Farmers streven naar een landbouwsysteem waarin de kringloop van nutriënten wordt gesloten. Die is pas echt gesloten als humane mest teruggaat naar het land. Maar ondertussen zijn er erg veel verbeteringen door te voeren. Door in ieder geval meer lokaal te werken en geen kunstmest en krachtvoer uit ver buitenland aan te voeren.

In een kringlooplandbouwsysteem voer je (zo min mogelijk) nutriënten van buiten aan, en eten de dieren vooral reststromen en gras uit de regio. De mest wordt gebruikt op het eigen bedrijf of bij een akkerbouwer in de buurt.

In kringlooplandbouw maakt de boer gebruik van diverse planten en rotaties om een gesloten stoffenbalans te creëren. Lees hier meer over kringlopen en bekijk hier wat deze boer doet om zijn/haar kringlopen te sluiten:

Gemixte bestemming percelen
Ja
Herkomst krachtvoer
directe regio, eigen bedrijf
In de afgelopen jaren geëxtensiveerd
vóór de afgelopen 20 jaar
Toekomstplannen om te extensiveren
130 terug naar 90 koeien. Nu groeien door naar meer grond. Groeien naar 110 koeien (20 koeien erbij) met 80 ha extra

Natuur

Caring Farmers willen een landbouwsysteem waarin de biodiversiteit toeneemt Hoe meer diversiteit, hoe meer soorten leven, hoe gezonder je omgeving. Elke vorm van leven heeft een taakje, die ook op het boerenbedrijf weer nuttig is.

Een grote diversiteit aan insecten houdt elkaar bijvoorbeeld in balans. En bomen en struiken geven schaduw aan dieren, ze voorzien van voedsel, en huizen ook weer vogels en insecten die plagen van het land weg houden. Meer biodiversiteit speelt ook een rol in de stoffenwisseling: de verschillende vormen zuiveren, filteren en zorgen dat het systeem goed werkt.

Lees hier meer over de natuurinclusieve methode en bekijk hier wat deze boer doet voor de natuur:

Soorten agroforestry
haag
Ambitie voor agroforestry
In de toekomst meer heggen. Twee km houtwallen is er al
Beschermde diersoorten op bedrijf
Ja
Andere manieren waarop we ons inzetten voor de natuur/biodiversiteit
Natuurinclusief werken

Dierenwelzijn

Caring Farmers streven naar een landbouwsysteem met een kleinere rol in het dieet voor dierlijk eiwit. En de dieren die we houden, houden we dierwaardig. We willen toe naar een veehouderij waarin alle dieren een gezond leven hebben met genoeg voeding, beweging, buitenlucht, spel, rust, plezier en de vrijheid om natuureigen gedrag uit te oefenen.

Dieren hebben intrinsieke waarde, en we erkennen hen als intelligente mede-dieren met emoties. Lees meer over dierenwelzijn en onze activiteiten hiervoor, en ontdek hier wat deze boer doet:

Kinderen mogen bij de moeder blijven, zo dicht mogelijk tot natuurlijke scheidingstijd
Mijn dieren worden lokaal of mobiel geslacht
Mijn dieren komen buiten
Mijn dieren zijn anibiotica vrij
Mijn dieren houden hun hoorns
Mijn dieren kunnen grazen, wroeten, stofbaden
Mijn dieren hebben verrijkend materiaal in de stal (speeltjes, borstels, etc.)
We doen mee aan de volgende campagnes
  • kalfbijkoe